86. Kunst- und Antiquitätenauktion
vom 22.09.2012

Konkordienbuch 17. Jh.

Lot 1072    Limit € 30

zwei Bände in einem Buch, "Concordia Pia et unanimi consensu repetita confessio fidei et doctrinae electorum, principum et ordinum Imperii, atque eorundem theologorum, qui Augustanam confessionem amplectuntur. Cui e Sacra Scriptura ... quorundam Articulorum, qui post Martini Lutheri felicem ex hac vita exitum in controversiam venerunt, solida accessit declaratio [...] Cum appendice tripartita. Editio nova a mendis denuo repurgata", doppelseitiger reichfigürlicher Titelkupfer, dazu eingebunden: "Appendix Tripartita Historico - Theologica, ad Libros Eccles Lutheranae symbolicus...", Leipzig: bei Johann Grosse, 1692 bzw. 1695, priv. Halbleder, Kl-8°, Alters- und Gebrauchsspuren (u.a. Einband besch., angeschmutzt, Bindung angeplatzt, Seiten teilw. mit leichter Bräunung, aber brauchbare Ausgabe)

Lot 1516
Limit € 30

ADAC-Führer

Lot 1522
Limit € 30

Drei Bände Der Drogist

Lot 1521
Limit € 30

Konvolut Forstliteratur

Lot 1518
Limit € 30

Konvolut Forstliteratur